پرسپولیس قهرمان سوپرجام شد

0
164


به دلیل انصراف تیم استقلال از حضور در سوپرجام تیم پرسپولیس سه بر صفر برنده این دیدار و قهرمان سوپرجام شناخته شد.‏
به نقل از سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، به دلیل انصراف باشگاه استقلال از حضور در مسابقه سوپرجام، دیدار دو ‏تیم استقلال و پرسپولیس در روز 29 تیرماه 1397 برگزار نمی شود و طبق مقررات تیم پرسپولیس 3 بر صفر برنده این مسابقه ‏و قهرمان سوپرجام است.‏
البته هنوز سازمان لیگ درباره نحوه محاسبه کردن پیروزی های رسمی پرسپولیس در دربی سنتی اظهار نظر خاصی نکرده است، فقط فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ به خبرنگاران گفته است که این دیدار مثل دربی جنجالی 2-2 سال 73 است که در آن استقلال به دلیل هجوم هواداران پرسپولیس به زمین با نتیجه سه بر صفر برنده اعلام شد، اگر این طور باشد، آمار بردهای پرسپولیس در دربی از 21 به 22 در مقابل 26 برد استقلال خواهد رسید.
نکته عجیب این است که هیچ تشابهی بین دیدار سوپرجام و دیدارهای جنجالی استقلال و پرسپولیس که سه بر صفر به سود استقلال اعلام شده، وجود ندارد و باید سازمان لیگ در این باره شفاف تر اطلاع رسانی کند. اگر این اتفاق بیافتد مطمئنا هواداران استقلال از این که تیمشان در دیدار سوپرجام حاضر نشده است، عصبانی و ناراحت خواهد بود و اگر سازمان لیگ این برد را محاسبه نکند، طرفداران پرسپولیس ناراضی خواهند شد. برخی در فضای مجازی اعلام کرده اند به دلیل جلوگیری از تجمع هواداران پرسپولیس مقابل وزارت ورزش که قرار بود فردا برگزار شود، این نتیجه اعلام شده تا هواداران پرسپولیس آرام باشند و به مقابل وزارت ورزش نروند. در هر حال به نظر می رسد استقلال می توانست همان طور که دیروز مقابل تیم رباط مراکش در ترکیه بازی کرد، شرایطی فراهم کند که در دیدار سوپرجام نیز حاضر شود تا اختلاف بردهایش با پرسپولیس از پنج به چهار نرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید