هفته بیست و نهم لیگ برتر از نگاه دوربین؛ هوشیار باش سیدجلال

0
54
23 اردیبهشت 1398
کنعانی‌زادگان در مورد خطای پنالتی که در دقیقه پایانی به نفع پرسپولیس گرفته نشد و داور خطای هند او را نگرفت گفته که من این صحنه را ندیدم.

به گزارش وب‌سایت نود، هفته بیست و نهم لیگ برتر برگزار شد و انگار قرار نیست تا‌ آخرین دقیقه قهرمان نام خودش را لو بدهد. پرسپولیس این هفته‌ها گویا قدرت ندارد تا با یک فرار جام را برباید و تیم‌های دیگر هم که انگار احترام بزرگترشان را نگه‌داشته باشند از او جلو نمی‌زنند! هفته پایانی اما دیگر خبری از این تعارفات مرسوم نیست و اگر تیمی نزند، میبازد.

در زمین فوتبال هم به همین زیبایی می‌نوازد. دو گل و یک پاس گل در آخرین بازی آمار او را در این نیم‌فصل شگفت‌انگیزتر کرد. مهاجمی که اگر تلاش‌های منصوریان به ثمر می‌نشست و می‌توانست همراه او به استقلال بیاید شاید سرنوشت خودش و مربی‌اش در این تیم عوض می‌شد. حالا زوج آنها در ذوب‌آهن برای حریفان‌شان در فصل بعد و در آسیا خط و نشان می‌کشند. البته اگر هر دو در اصفهان بمانند.

وقتی بچه پا به توپ می‌شود و همه این‌ گونه به او زل می‌زدند مشخص است که او هم هول می‌کند. با این شرایط نمی‌شود از او ایراد گرفت چرا توپی را که زمانی که روی هوا بود از خط گذشته بود را روی زمین این طرف خط استپ کرد!

با آن بازیکن جوان آن‌طور برخورد می‌شود، آن وقت داورها این قدر آرام و با قدرت گرم می‌کنند. مشخص است که این داور از نظر روانی و تمرکز در شرایط عالی وارد زمین می‌شود. شما به این داور با این آمادگی می‌توانید ایرادی وارد کنید؟ ایراد قطعا از توپ است که زمانی که روی هوا بود از خط می‌گذرد و این طرف خط روی زمین می‌آید. اصلا شاید ایراد از قوانین فیزیک است.

کنعانی‌زادگان در مورد خطای پنالتی که در دقیقه پایانی به نفع پرسپولیس گرفته نشد و داور خطای هند او را نگرفت گفته که من این صحنه را ندیدم. این هم دلیل درست بودن حرف کنعانی‌زادگان. چرا با سوال‌های سخت مدافع ملی‌پوش لیگ برتر را تحت فشار می‌گذارید؟

از این الگو آخرین بار در مراسم عروسی استفاده شده بود. بعد از این که سعید آذری را ممنوع المصاحبه کرده‌اند او تلاش می‌کند تا با عکس و میمیک صورت حرفهایش را مطرح کند. شاید هیئت مدیره ذوب آهن باید در حکمی جدید مدیرعامل خود راممنوع التصویر کند.

جلال حسینی مدتی است هر روز وقتش را صرف آماده باش و هشدار به هواداران و بازیکنان و مربیان می‌کند و از آنها می‌خواهد هوشیار باشند. به همین دلیل گویا خودش فراموش کرده که کمی هوشیار باشد. دو گل آخر حریفان پرسپولیس روی اشتباه کاپیتان قرمزها به ثمررسیده. کاپیتانی که البته ارزشش برای هواداران با این دو اشتباه کم نمی‌شود اما جام قهرمانی این احترام‌ها سرش نمی‌شود و بی‌رحم‌تر از این حرف‌هاست. شاید این روزها بزرگترین خواسته کادرفنی و هواداران و بازیکنان از کاپیتان‌شان این است که هوشیار باشد.

شادی گل تراکتوری‌ها نه شادی دارد و نه هیجان. انگار کاری است برای رفع تکلیف. سکوها هم همین وضع را دارند. دیگر از شور و شوق همیشگی خبری نیست. همه این اتفاقات عاملی دارد که حالا جایی در تهران نشسته و چیزی از سکوت تبریز نمی‌داند. تیمی که تا قبل از بازی سپیدرود مدعی اصلی قهرمانی بود. به فاصله چند هفته برای سهمیه هم نه شانس زیادی دارد و نه شور زیادی.

این هم یکی از آخرین صحنه‌های لیگ برتر. تکراری و همیشگی. تا فصل بعد و به امید آرام شدن شجاع خلیل‌زاده!

30388

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید