بررسی عملکرد بازیکنان پرسپولیس مقابل الدحیل

0
193
بررسی عملکرد بازیکنان پرسپولیس مقابل الدحیل

بررسی عملکرد بازیکنان پرسپولیس مقابل الدحیل

ارتش سرخ دات كام :

شب گذشته تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد با شکست تیم الدحیل راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود.
شب گذشته تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در یک بازی پرهیجان و مهم تیم قدرتمند الدحیل قطررا در دور برگشت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شکست دهد و به این ترتیب به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها راه پیدا کند. به همین دلیل قصد داریم عملکرد فردی بازیکنان پرسپولیس در بازی شب گذشته را بررسی کنیم.

علیرضا بیرانوند
بیرانوند قطعا این روز ها در بهترین دوران فوتبالی خود قرار دارد و این از نحوه بازی او کاملا مشخص است. او پس از جام جهانی حالا روحیه خوبی گرفته و برخلاف گذشته این روز ها دروازه بان مطمئنی است. البته در این بین و از نحوه حرکات او می شود متوجه شد که این بازیکن انگیزه سابق را ندارد و این در بازی های او کاملا مشخص است. شاید در اگر در نیم فصل بیرانوند از پرسپولیس جدا شود به نفع هر دو طرف باشد، چرا که هم باشگاه می تواند درآمد مالی خوبی از انتقال او به تیم دیگر به دست بیاورد و هم اینکه بیرانوند به اهداف خود برای آینده فوتبالی اش دست پیدا کند.

سید جلال حسینی
حسینی با وجود اینکه 37 سال سن دارد عملا این روز ها جزو اصلی ترین مهره های پرسپولیس به شمار می آید. اگر او یک بازی در ترکیب پرسپولیس نباشد بدون شک جای خالی اش احساس خواهد شد و بدون شک پرسپولیس از نبود او ضربه خواهد خورد. حسینی در زمین یک فرمانده است و بازیکنان را داخل زمین به خوبی مدیریت می کند. سید جلال هم برای پرسپولیس گل می زند و هم از گل خوردن تیم جلوگیری می کند و این امر او را این روز ها به یکی از بهترین مدافعان ایران و حتی آسیا تبدیل کرده است. وجود بازیکنی مثل حسینی برای پرسپولیس نعمت بزرگی است هرچند اگر او سن و سال بالایی داشته باشد.

شجاع خلیل زاده
خلیل زاده در عین حال که بازیکن بسیار قدرتمندی در خط دفاعی پرسپولیس است، اما یک ایراد نسبتا بزرگ دارد که کمی از عملکرد خوب او در بازی های بزرگ کاهش می دهد. ایراد خلیل زاده این است که به شدت در جو بازی قرار می گیرد و همین امر این بازیکن را به شدت در جریان بازی کُند می کند. مورد دیگر اینکه خلیل زاده به شدت به فکر گلزنی برای پرسپولیس است در شرایطی که وظیفه یک مدافع میانی گل زنی نیست. شاید این تنها ایراد شجاع خلیل زاده باشد، اما در اینکه او مدافع تنومند و باکیفیتی است شکی نیست.

حسین ماهینی
ماهینی یک مدافع راست متوسط برای پرسپولیس است، در عین حال که در خط دفاعی خوب کار می کند، اما به عنوان یک دفاع راست نمی تواند در زمان های حمله به تیم کمک کند. به جز بازی با نساجی که ماهینی از دفاع راست توانست یک پاس گل بدهد در بازی های گذشته پرسپولیس او چنین کاری را انجام نداده است. در حالی که در پست ماهینی باید بازیکن از نظر هجومی خیلی بهتر از اینها باشد، اما مدافع راست پرسپولیس عملکرد نسبتا متوسطی دارد. در بازی شب گذشته هم ماهینی یکی، دو بار اشتباهاتی انجام داد که ممکن بود به ضرر پرسپولیس تمام شود.

محمد انصاری
انصاری یک مدافع در خدمت تیم است و به شدت برای پرسپولیس می جنگد. شب گذشته هم دیدیم که انصاری یک تکل بی نظیر روی پای بازیکن الدحیل زد، شاید اگر هرکسی دیگری جای این مدافع بود پای بازیکن را می زد نه توپ او را. انصاری به شدت در زمین آرامش دارد و این آرامش را به بازیکنان دیگر منتقل می کند، اما تنها ایرادی که او دارد این است که نمی تواند در حملات تیم به همبازیان خود کمک چندانی کند.

بشار رسن
بشار این روز ها کم کم در حال جا افتادن در پرسپولیس است و در چند بازی گذشته خود نشان داده که یک بازیکن سطح بالا است. عملکرد بشار در بازی با الدحیل عالی بود و توانست به تیمش کمک زیادی کند. تنها ایرادی که بشار دارد این است که خیلی نمی تواند شوت بزند یا اینکه برای پرسپولیس گلی به ثمر برساند. بشار برخلاف اینکه پاسور و بازیساز خوبی است، در گل زنی ضعیف است و شاید این تنها ایراد این هافبک عراقی باشد.

احمد نوراللهی
نوراللهی این روز ها در بهترین دوران بازی خود به سر می برد و شب گذشته هم نشان داد که در جریان بازی بسیار موثر است. نوراللهی برای موفقیت تیم خود می جنگد و یک خصوصیتی که این هافبک را نسبت به هم پست های خود متمایز می کند این است که به شدت شوت زن خوبی است. نوراللهی بازیکنی است که کاملا در پرسپولیس حل می شود و نشان داده که بدون دلیل برای پرسپولیس بازی نمی کند.

کمال کامیابی نیا
کامیابی نیا در پست هافبک دفاعی یکی از بهترین های ایران است اما یک ایرادی که دارد این است که خیلی راحت و با اشتباهات بچه گانه از داور کارت می گیرد. شب گذشته هم این اتفاق افتاد و کامیابی نیا با کارت بدون دلیلی که گرفت از بازی بعدی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا محروم شد. این در حالی است که پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات محروم است و کامیابی نیا نباید چنین اشتباهاتی انجام دهد تا هم خود را از بازی بعدی محروم کند و هم دست برانکو را خالی تر از قبل کند.

امید عالیشاه
این امید با امید سال های قبل تفاوت زیادی دارد. عالیشاه به جز یکی دو صحنه در بازی شب گذشته عملا از جریان بازی خارج بود و به نوعی انگار اصلا در زمین حضور نداشت. عالیشاه به هیچ عنوان نتوانسته جای وحید امیری را در پرسپولیس پر کند و نشان داده که هنوز کار دارد. عالیشاه به عنوان یک وینگر از جریان بازی خارج است و این در حالی است که باید در کار های حمله بیشتر شرکت کند و دلیلش معلوم نیست که چرا نمی تواند در پست تخصصی خود نمایش خوبی داشته باشد.

علی علیپور
درست است که علیپور مثل سال گذشته برای پرسپولیس گلزنی نمی کند، اما کاملا نشان داده که در خدمت تیم است و به خوبی برای تیمش می جنگد. همچنین علیپور شب گذشته پاس گل دوم تیمش را داد و تنها ایرادی که می شود به این مهاجم و نحوه بازی اش گرفت این است که همکاری او با منشا کم است و شاید اگر این همکاری بیشتر شود هر دوی آنها و همچنین پرسپولیس سود بیشتری ببرند.

گادوین منشا
منشا نشان داده که یک بازیکن خارجی و حرفه ای در زمین است و کاملا برای تیم خود تلاش می کند. همچنین او بسیار جنگنده است از هوش بالایی برخوردار است و این در تک تک دقایق بازی پرسپولیس و الدحیل در نحوه بازی منشا کاملا مشخص است. به علاوه اینها باید قدرت بدنی بالای منشا را هم به دیگر خصوصیات این مهاجم اضافه کنیم که این خصوصیات او را به یک مهاجم کامل تبدیل کرده است، اما همانطور که در قبل هم اشاره شد تنها ایراد او این است که با علیپور همکاری کمی دارد و دلیل آن هم مشخص نیست.

شایان مصلح و آدام همتی
مصلح از زمانی که به پرسپولیس آمده نشان داده که بیشتر یک نیمکت نشین خوب است و به درد بازیکن ثابت برای پرسپولیس نمی خورد. او به عنوان یک مدافع نیمکت نشین خیلی معمولی است، اما نشان داده که می تواند در دقایق پایانی بازی به تیمش کمک کند.

در مورد آدام همتی هم باید گفت که این بازیکن جوان شب گذشته نشان داد که توانایی تبدیل شدن به یک بازیکن خوب را دارد و می تواند دقایق بیشتری را برای پرسپولیس بازی کند. همتی نشان داده که استعداد خوبی دارد و می تواند از فرصت محرومیت پرسپولیس برای اثبات توانایی های خود استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید